Ağ güvenliği, ağ trafiğini de kapsayan dijital varlıkları korurken, izinsiz ağ saldırılarını izlemek, önlemek ve bunlara yanıt vermek için tasarlanmış araçları, taktikleri ve güvenlik politikalarını tanımlayan bir terimdir. Ağ güvenliği, donanım ve yazılım teknolojilerini (bilgili güvenlik analistleri, avcılar, olay yanıtlayıcıları vb. kaynaklar dahil) içerir ve ağınızı hedef alan tüm potansiyel tehditlere yanıt vermek üzere tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, yanlış insanları hassas verilerinizden uzak tutmak için kullandığımız savunmalardır.


NETWORK CİHAZLARI


Birden fazla bilgisayarın bilgi paylaşımı, yazılım ve donanım paylaşımı, merkezi yönetim ve destek kolaylığı gibi çok çeşitli sebeplerden dolayı birbirine bağlandığı yapıya ağ (network) denir. Ağ yapılarını oluşturmak için çok çeşitli ağ cihazları kullanılabilir.

Ağ yapılarında kullanılan başlıca cihazlar; göbek (Hub), anahtar (Switch), tekrarlayıcı (Repeater), köprüleyici (Bridge), yönlendirici (Router), güvenlik duvarı cihazları (Firewall), erişim noktası (Access point), NIC (Ağ Ara Birim Kartı ) ve modemlerdir.

GÜVENLİK YAZILIMLARI


Gelişmekte olan tehditler daha köklü çözümler gerektirmeye devam ediyor ve yeni nesil güvenlik yazılımları, geleneksel bir güvenlik duvarının özelliklerini ağ izinsiz giriş engelleme sistemleriyle birleştirerek bu sorunu kontrol altında tutuyor. Tehdide özel yeni nesil güvenlik yazılımları gelişmiş kötü amaçlı yazılım gibi belirli tehlikeleri daha detaylı olarak incelemek ve tespit etmek için tasarlanmıştır. Ağırlıklı olarak işletmeler ve gelişmiş ağlar tarafından kullanılan bu güvenlik duvarları, tehlikeleri filtrelemek için bütünsel bir çözüm sağlar.

.

 Bixolon
argox
zebra
toshiba
honeywell
Datalogic
tscsmc
godex
newland
Aruba
Cisco